call of duty

Call of Duty, II. Dünya Savaşı konulu, Infinity Ward tarafından geliştirilip Activision tarafından dağıtılmış birinci şahıs nişancı türünde bir video oyunudur. Call of Duty serisinin ilk oyunu olmuş ve çıktığı dönemde büyük beğeni toplamıştır. Oyun Medal of Honor: Allied Assault'un yapımcıları tarafından yapılmış ve Medal of Honor serisine sıkı bir rakip olmuştur. 1.1, 1.2, 1.3, 1.4 ve 1.5 sürümleri bulunmaktadır. Bu sürümlerin en sonuncusu olan 1.5'te oyunun yapısı geliştirilmiş ve yeni oyun haritaları eklenmiştir. Call of Duty serisinin ilk oyunu olduğu için sonraları Call of Duty: Classic olarak da adlandırılmıştır.
12 Kasım 2007 tarihinden itibaren Call of Duty'yi oynamak isteyen Steam kullanıcılarının online oyun mağazasından satın alabilme olanağı sağlanmıştır.

View More On Wikipedia.org
  1. ElbanBirArslan

    Call of Duty 2 Remake (İzlence)

    Call of Duty serisi seneler içinde fazlaca değişti ve serinin birçok hayranı bu gidişattan memnun değil. Sebebi ise Call of Duty markasının o ikonik karakterlere haiz öykü gibi olmaktan fazlaca çevrimiçi oyun modeline yoğunlaşmış olması. Birçok Call of Duty hayranı o eski günleri özlerken bir...
Üst