fare ayarı

Apple Pro Fare Temmuz 2000'de New York City'deki Macworld Konferansı ve Fuarı'nda tanıtıldı. Apple Computer, standart giriş cihazı olarak bir optik fareyi ilk gönderen şirketlerden biriydi. Pro Mouse'un endüstriyel tasarımı tamamen Apple'ın kendi tasarımcıları tarafından işlenirken, bazı donanımlar Sparkfactor Design tarafından tasarlandı. Pro Mouse, o yılki Macworld'de tanıtılan Power Mac G4 Cube ile birlikte verildi. Apple USB Fare-nin yerine geldi.Apple, Mayıs 1998'de orijinal iMac G3 ile "hokey paketi" fare kullandıklarında USB fare ve klavyeyi kullanan ilk şirket oldu. Apple'ın yapacağı "hokey paketi" fare ve gelecekteki tüm fareler gibi Apple Pro Mouse, ADB öncülerinden çok daha kısa bir kablolu bir USB fare idi. Onun 2 metrelik kablosu, Apple Pro Klavye'nin dahili USB hub'ının iki portundan birine düzgün bir şekilde takılmak üzere tasarlandı. Apple Pro Mouse ayrıca, fare tıklaması için gereken basıncın 3 tıklama kuvveti ayarına izin vermek için benzersiz bir mekanizma içerdi. Apple Pro Mouse ilk olarak iMac G3 "Snow" da piyasaya çıktı.
Apple'ın paket halinde paketler için tipik iki düğmeli tekerlekli fare kullandıklarına ilişkin artan bir gelgit ile birleşince, Pro Mouse'un gövdesinin benzersiz tasarımı, Apple'ın yanıt olarak sıfır düğmeli fare yapmasıyla ilgili esprilere esin kaynağı oldu.
Orijinal Pro Mouse, siyah Apple Bilgisayar Klavyesi ile eşleşen yalnızca siyah renkte mevcuttu. Orijinal Apple Pro Mouse üzerindeki kablo, bükülme ve korozyona bağlı olarak çok yüksek başarısızlık oranına sahipti. iMac G4'ün başlangıcıyla fare beyaz renkte olana kadar geçmedi, bu da daha sağlam bir kablo ve daha fazla stres giderme ile ilgili güvenilirlik sorunlarını çözdü.Farenin dış görünümü birkaç değişiklik yaşasa da Apple, fare ve klavyenin her ikisi de yeniden tasarlandı: Apple, adından "Pro" yı düşürdü ve Apple Mouse'taki tıklamanın sıkılığını kontrol etme yeteneğini kaldırdı. Bundan sonra, Pro Mouse basitçe "Apple Mouse" olarak biliniyordu. Bu beyaz fareye daha sonra Power Mac G4 Ayna Sürücü Kapısı sistemleri, Power Mac G5 sistemleri, eMac ve iMac G3, iMac G4 ve iMac G5 dahil edildi.
2 Ağustos 2005'te Apple, Apple Pro Fare'yi Apple Mighty Mouse ile değiştirdi. Mighty Mouse, Panther, Tiger ve Leopard'daki Exposé (şimdiki Mission Control) özelliklerini etkinleştirmek için varsayılan olarak 360 ° kaydırmalı top, dokunmaya duyarlı düğmeler ve basınca duyarlı "sıkıştır" işlevselliğini kullandı. Kısa süre sonra Pro Fare tamamen kesildi. 25 Temmuz 2006'da Apple, Bluetooth kullanan kablosuz bir Mighty Mouse'u tanıttı.

View More On Wikipedia.org
  1. ULUTÜRK

    Türkler için Uzman Fare Ayarları Rehberi

    Türkler için hazırladığımız bu rehberde, İlk Gözden Nişan almalı (İGN) Savaş Oyunları için Mutlaka Yapılması Gereken Gelişmiş Fare ayarlarını anlatacağım. Anlattığım ayarların bazıları kişisel tercihlerimdir. Bir çok nokta ise ince ayar sonucu ortaya çıkmıştır. İnce ayarları uyguladıktan sonra...
Üst