google seo

Google Earth, tüm Dünya'nın uydularından çekilmiş değişik çözünürlükteki fotoğrafların görüldüğü, Google Labs tarafından satın alınan Keyhole adlı şirketin geliştirdiği bir bilgisayar yazılımıdır.
Yoğun yerleşim olan bazı bölgelerin ayrıntılı görüntüleri, İnternet üzerindeki sayfasını ziyaret ederek indirilen yazılımı bilgisayara yükleyerek incelenebilir. Temmuz 2005'te sadece ABD'nin tamamına yakınının görece yüksek çözünürlükte fotoğrafları bulunurken, Haziran 2006'dan itibaren dünyadaki şehirlerin büyük bir bölümünün ayrıntılı görüntüleri bulunmaktadır.
Yazılımda, koordinatları verilen noktaya ulaşmak mümkündür.
Yazılım ilk duyurulduğunda, Rus Gizli Servisi, bu hizmetinin, terörist saldırı planlayanlara bir kolaylık olacağını söyleyerek hizmetin durdurulmasını talep etmişti. Ancak benzeri uydu fotoğraflarının küçük bir ücret karşılığında, İnternette satıldığı göz önüne alınarak, ilgili mahkemece dava düşürülmüştür. Ayrıca Google güvenlik için günümüz görüntüleri yerine sadece bu günden birkaç sene öncesi ait görüntüleri paylaşıma sunmuştur.

View More On Wikipedia.org
  1. Calvados

    Htaccess ile URL’deki Dosya Uzantılarını Gizleme ve Yönlendirme

    Eğer bir işlem uygulanmadıysa, web sitemizdeki her sayfanın URL’sinde, ilgili sayfanın uzantısını görürüz. Bunu gizlemek sitemizin biraz daha kullanıcı dostu olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda, URL’yi kısalttığı için SEO güçlendirmeye etkisi olur. * Ek olarak, bir sayfayı başka bir sayfaya...
Üst