ihtiyaç

Acil İhtiyaç Projesi Vakfı (AİP), merkezi İstanbul'da bulunan bir sivil toplum kuruluşu'dur.

1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Ebru Nurluoğlu'nun girişimiyle kurulan vakıf, "Sizin ihtiyacınız olmayabilir ama onların var!" sloganını temel edinerek, yardımlaşma duygusunu güçlendirmeyi hedefleyen, yardıma ihtiyacı olanlarla yardım edebilecekleri bir araya getiren ve gönüllülerden oluşan bir dayanışma grubu olarak hayata geçirildi.
1993 - 1995 yılları arasında sivil toplum örgütü olarak hizmet veren topluluk, 18 Ekim 1995 yılında resmi olarak vakıf çalışmalarına başladı.
Genel koordinatörlüğünü Gülçin Zengin'in yürüttüğü vakıf, kendini tanımlarken 'karınca örgütü' olduğunu söyleyip, gücünü ortak iş yapabilme başarısından aldığını, temelinin Anadolu kültüründe yer alan "İmece" anlayışına dayandırdığını açıklamaktadır.

View More On Wikipedia.org
  1. Tekinsiz

    Steam'de Fiyatı Artmadan, Hazır İndirimdeyken Alınacak Nefis Oyunlar

    Steam üstünden indirimli alabileceğiniz bazı şahane oyunlara göz gezdirelim. her insana merhabalar, sizi bir zam gelmeden alınması gereken oyunlar etkinliği ile karşılıyorum. dolar her geçen gün yükseliyor, firmalarda her geçen gün abii 1000 satıyoruz fakat 1 alıyoruz acaba niçin diyerek...
  2. ULUTÜRK

    İcatlar, İhtiyaçtan doğar; Göçerlik sayesinde, yazıyı sayıyı bulup uygarlığı başlatan Türkler

    Uygarlığı başlatan Türklerin göçerlik kültürü, asalak orman kültürüne sahip batılılar tarafından bugüne kadar sürekli kötülenerek anlatılmış ve göçebilme becerisinin başlı başına kendisi bile bir uygarlık sayesinde olabileceği gerçeği saklanmaya uğraşılarak, tarih batı merkezli olacak şekilde...
Üst