nfs world

Need for Speed (NFS), Kanada merkezli şirket EA Black Box ve İngiltere merkezli Criterion Games gibi çeşitli şirketler tarafından geliştirilip Electronic Arts (EA) tarafından yayınlanan yarış türünde video oyunu serisidir. Seri başlangıçta şu anda EA Canada olarak bilinen Kanada merkezli bir şirket olan Distinctive Software tarafından geliştirilmiştir.
Serinin ilk oyunu olan The Need for Speed, 1994 yılında satışa sunulmuştur. Need for Speed, en başta beşinci nesil video oyunu konsollarına dahil edilmemiştir. Need For Speed serisi, 2008 yılında tüm yedinci nesil konsolları için çıkartılmıştır.. Need for Speed (hıza ihtiyaç) adı ve sürüm adları (Most Wanted, Hot Pursuit vb.), genelde çeşitli pistlerde farklı farklı arabaların yarışması manasında kullanılsa da, bazen yarış sırasında dâhi olsa polis kovalamacası manasına da gelir. Need for Speed: Underground'da seriye araba modifiyeleri ve kişiselleştirmeleri eklenmiştir. Ancak serinin bu özelliği Need For Speed: Hot Pursuit oyunuyla seriden kaldırılmıştır. Araç modifiyeleri, Need For Speed (2015) ile seriye geri gelmiştir.
Need for Speed Dünyada gelmiş geçmiş en başarılı yarış oyunu serisi ve satış hakları bakımından en başarılı video oyunlarından biri olarak tarihe geçmiştir. Ekim 2009 verilerine göre Need for Speed serilerinin 100 milyondan fazla kopyası satılmıştır..

View More On Wikipedia.org
  1. ULUTÜRK

    NFS World 2022 - Soapbox Rw Sunucusu En Ayrıntılı İndirme - Kurulum ve Kayıt olma Rehberi

    NFS World efsanesi, onca yılın ardından tekrar oynanabilir durumda. Peki NFS World nedir? Türk oyuncular için neden bu kadar önemli? NFS World 2010 yılında devasa çevrim içi Rekabetçi bir yarış oyunu olarak tamamen ücretsiz şekilde çıkmış, bir çevrim içi yarış oyunuydu. NFS World'de, Need for...
Üst