overwatch

Overwatch, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve yayımlanan takım tabanlı çok oyunculu bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyun, 7 Kasım 2014 tarihinde Blizzard Entertainment tarafından duyuruldu ve 24 Mayıs 2016 tarihinde dünya çapında çıkış yaptı. Her kahramanın kendine özel benzersiz özellikleri vardır. Oyun, oyuncuları altı kişilik iki takıma ayırır ve her oyuncu toplamda 32 kahramandan oluşan 3 farklı sınıf içerisinden seçim yapar. Takımlar, haritaya özel görevleri ve hedefleri belirli bir süre içinde tamamlayarak kazanmaya çalışır. Blizzard, oyun piyasaya sürüldükten sonra oyuna düzenli olarak yeni karakterler, haritalar ve oyun modları ekledi.
Overwatch, Blizzard'ın 4. büyük projesi olan Titan isimli MMORPG oyununun 2014 yılındaki iptalinden sonra ortaya çıktı. Titan'ın iptalinden sonra, Titan ekibinin bir kısmı, Team Fortress 2 gibi takım tabanlı birinci şahıs nişancı oyunlarının başarısından ve popülaritesinden ilham alarak ekip çalışmasını vurgulayan takım tabanlı bir birinci şahıs nişancı oyunu ortaya çıkardı. Overwatch'ın bazı kısımları, iptal edilen Titan projesinden birkaç kavramı ödünç alıyor.
Oyun, Playstation 4, Xbox One ve Microsoft Windows için Mayıs 2016 tarihinde çıkış yaptı. Bir süre sonra oyun, Ekim 2019 tarihinde Nintendo Switch içinde çıkış yaptı.
Ayrıca Mart 2021 tarihinde, Xbox Series X / S için optimize edilmiş bir performans yaması yayınlandı.

View More On Wikipedia.org
  1. ElbanBirArslan

    Overwatch 2 Ne Zaman Çıkacak? Sıfırdan Mı Başlayacağız?

    “Overwatch 2, 4 Ekim’de piyasaya sürülecek ve Overwatch’un yerini alacak!” diyen Keller, bu mevzunun ne kadar net bulunduğunu bir kez daha dile getirmiş oldu. Bunun üstüne harekete geçen The Verge, Overwatch geliştiricilerine ulaştı ve sürecin iyi mi işleyeceğini sordu. Ekibin yapmış olduğu...
Üst