remake

Yeniden yapım veya yeniden çevrim (İngilizce: remake), bir sinema filmi ya da televizyon dizisinin daha önce gösterilmiş bir yapımdan uyarlanması ve genel olarak aynı konuyu işlemesidir.Sinemada yeniden yapım terimi, önceki filmdeki kaynak malzemeyi referans olarak kullanan filmlerde yer almaktadır. Bu terim bazen "reimagining" (yeniden yaratma, yeniden kurma) adı altında da kullanılmaktadır. En bilindik örneklerden birisi de 2001 filmi Ocean's Eleven'ın, 1960 filmi Soyguncular'ın yeniden yapımı olmasıdır.
Televizyon dizilerinde de sinema filmleri kadar çok olmasa bile yeniden yapım kavramı kullanılmaktadır. Örneğin Charlie'nin Melekleri'nin 1976 yılında başlayan ve 2011 yılında başlayan iki televizyon dizisi mevcuttur. Ayrıca daha sonradan genellikle popüler olan filmlerin dizisi de yapılmıştır. Buffy the Vampire Slayer ve Terminator: The Sarah Connor Chronicles bunun en bilindik örneklerindendir.

View More On Wikipedia.org
  1. ElbanBirArslan

    Call of Duty 2 Remake (İzlence)

    Call of Duty serisi seneler içinde fazlaca değişti ve serinin birçok hayranı bu gidişattan memnun değil. Sebebi ise Call of Duty markasının o ikonik karakterlere haiz öykü gibi olmaktan fazlaca çevrimiçi oyun modeline yoğunlaşmış olması. Birçok Call of Duty hayranı o eski günleri özlerken bir...
Üst