sistem gereksinimleri

Sistem gereksinimleri, herhangi bir yazılımın bir bilgisayarda verimli şekilde kullanılabilmesi için gerekli donanım bileşenlerini ifade eden kavram. Yazılımın asgari düzeyde çalışması için gerekli olan önkoşulları ve verimli şekilde çalışması için gerekli azami donanım aralığını ifade eden bu kavram mutlak bir kuraldan ziyade kılavuz işlevi görmektedir.
Her yazılım güncellendikçe yeni işlevler kazanmakta ve yeni teknolojilere uyum sağladığından sistem gereksinimleri de buna bağlı olarak sürekli yükselme eğilimindedir. Araştırmacılara göre sistem gereksinimlerinin artışı, sıradan kullanıcıların mevcut bilgisayarlarını yenileme karını almalarında teknolojik gelişmelere ayak uydurmaktan daha önemli rol oynamaktadır.

View More On Wikipedia.org
  1. ULUTÜRK

    Pubg Oynamak için En Düşük ve Önerilen Sistem Gereksinimleri

    Çevrimiçi Rekabetçi Savaş oyunu PUBG'yi bilgisayarınızda oynamak için en düşük ve önerilen sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir. PUBG Oynamak için En Düşük Sistem Gereksinimleri: İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64-Bit olmalı) İşlemci: Intel Core i5-4430 / AMD FX-6300...
Üst