teknoloji haberleri

Cumhuriyet Bilim ve Teknoloji (kısaca CBT), Türkiye’de haftalık yayımlanmış bir bilim haberleri ve kültür dergisidir. 1987 yılında, Cumhuriyet gazetesinin köşe yazarı Orhan Bursalı’nın yayın yönetmenliğinde Cumhuriyet Bilim Teknik adı altında, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim manevi mirasım ilim ve akıldır” sözünün ışığında gazetenin ücretsiz eki olarak Cumartesi günleri yayınlanmaya başlamış, 2006 yılında Cumhuriyet Bilim ve Teknoloji adını almıştır. Yaklaşık 29 yıl kesintisiz hayatını sürdüren derginin, 1501. sayısının yayınlandığı gün gazete yönetimi tarafından yayını durdurulmuştur.
Gazete yönetiminin finansal sıkıntıları sebebiyle ekonomik tasarrufa başlama kararının ardından, 26 Aralık 2015 tarihinde dergi kapatılmış ve dergi çalışanlarının Orhan Bursalı dışında hepsi işten çıkartılmıştır. Orhan Bursalı ise gazetede köşe yazılarına devam etmektedir. Derginin kapatılması Twitter başta olmak üzere çeşitli sosyal ağlar üzerinden protesto edilmiş, change.org ağı üzerinden kapatılma kararına karşı bir imza kampanyası da düzenlenmiştir.

View More On Wikipedia.org
  1. hakancevik

    Çevik Medya | Güncel Teknoloji ve Haber Platformu

    "Çevik Medya 2012 yılında benim tarafımdan kurulan Güncel Teknoloji ve Haber Portalı ve ayrıca DİJİTAL ÇÖZÜMLER VE İŞ ORTAKLIĞI projesidir. Faaliyetlerine yurtiçi ve yurtdışında devam eden Çevik Medya 2022 yılında yeniden çok daha güçlü bir ekiple bir araya tekrar gelerek daha geniş kapsamlı bir...
Üst