yabancı

Beşiktaş'lı yabancı futbolcular, Beşiktaş'ta oynamış veya oynayan ve Türk olmayan futbol oyuncularının listesidir. Listede Türk vatandaşı olan yabancı uyruklu futbolcular da vardır (Mirsad Kovačević-Mirsad Güneş, Sead Halilagiç-Sead Dost, Márcio Ferreira Perreira Nobre-Mert Nobre, Marco Aurélio Brito Dos Prazeres ise Mehmet Aurelio olarak Türk vatandaşı olup Türkçe isim almışlardır).
Beşiktaş, 1966-67 sezonundan itibaren kadrosunda yabancı futbolcular barındırmıştır. İlk yabancıları Macar Tibor Szalay ve Joe Erwin Kuzman olan Beşiktaş, 1979-80 sezonu itibaren, yabancı futbolcu alınması yönündeki yasak nedeniyle yabancı futbolcu almamış, 1983-84 sezonu ile tekrar yabancı futbolcu kullanmaya başlamıştır.

View More On Wikipedia.org
  1. TengriciTÜRK

    Yabancı Sözcüklerin Türk Dilindeki Karşılıkları 1. Bölüm

    Arkadaşlar; yabancı sözcüklerin, Türkçe karşılıklarını kullanmaya özen gösterelim. Türkçemiz; çok değerli ve varlıklı bir dildir!.. Cevap = Yanıt ( Soru-Yanıt ) Fayda = Yarar Muazzam = Olağanüstü Şekil = Biçim İzin = Onay Fikir = Düşünce Tecrübe = Deneyim İhtiyaç = Gereksinim Keşif-İcat =...
Üst