Eski Bilgisayarlar için en verimli Windows 7 Derlemesi

ULUTÜRK

YÖNETİCİ
Seviye
1

Gönderiler
44

Windows Derlemeleri nedir?​

Windows derlemeleri, belirli bir amaca yönelik hazırlanan, kimi zaman içerisinden gereksiz yazılımların çıkarılıp hafifletildiği, kimi zaman gerekli görülen yazılımların hazır olarak içine eklendiği kullanıcı dostu işletim sistemleridir. Olabildiğince iyisini seçmeye özen gösteriyor olsakta bu derlemeler, microsoft'un resmi olarak paylaştığı işletim sistemine ekleme / çıkarma yaptıklarından bunları kullanırken her zaman güvenlik riski olduğunu unutmayın ve kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekiyorsa 20gb'lik bir alana ikinci bir linux işletim sistemi kurup, sadece alışveriş ve banka ödemeleri için onu kullanmanızı salık veriyoruz. Linux olarak Türk yapımı Pardus işletim sisteminin ruhani devamı olan

Bu paylaştığımız Windows 7 özellikle kimlere öneriyorum?​

GMA 950 - 3000 dönemi sürücü desteği İntel tarafından Windows 7'de sonlanmış eski ofis ve dizüstü bilgisayarlarını en verimli şekilde kullanmak için, bu altta vermiş olduğum Windows 7 için Hafifletilmiş 32bit işletim sistemini kullanabilirsiniz.

Önerdiğim görüntü Ayarları:​

Bilgisayarıma sağ tıklayıp Özellikler dedikten sonra Gelişmiş Sistem Ayarlarına girip, Gelişmiş Sekmesinden Performans Seçeneklerini Ayarla dediğinizde karşınıza altta ki gibi seçenekler çıkacak.

You must be registered for see images attach

Özel kısmına tıkladıktan sonra, üstte önerdiğim gibi
  1. Ekran yazı tipi kenarlarını düzelt
  2. Menüler görüntüye belirerek veya kayarak gelsin
  3. Pencere ve düğmelerde görsel stil kullan
  4. Pencereler animasyonla büyültüp, küçültülsün

Kırmızıyla işaretlediğim kısımları mutlaka seçmenizi öneririm. Bilgisayarınızın donanımları çok kötüyse, sadece Ekran yazı tipi kenarlarını düzelt seçeneğini de seçebilirsiniz. Ancak bu paylaştığımız Windows 7 derlemesi zaten oldukça hafifletildiğinden, donanımınız kötü olsa bile artan bellek alanını önerdiğim seçeneklerde kullanmayı deneyebilirsiniz.

Windows 7 işletim sistemiyle uyumlu, Chrome tabanlı Microsoft'un yeni hafif tarayıcısını kolayca indirebilirsiniz.

You must be registered for see medias

Son düzenleme: