iOS ve Android'de bulunan bu özellik, Windows 11 masaüstüne geliyor

ElbanBirArslan

YÖNETİCİ
Seviye
5
 
Katılım
12 May 2022
Gönderiler
295
Beğeniler
66
You must be registered for see images attach

Microsoft, Windows 11 kullanıcılarına masaüstünü organize etmenin yeni bir yolunu sağlıyor. Kısa sürede bir Microsoft etkinliği esnasında sunulan bir tanıtım videosunda açıklanmış olduğu şeklinde, şirket, bu senenin başlarında Başlat Menüsü için yapmış olduğu değişikliği yaparak, uygulama klasörlerini de Windows 11 masaüstüne getirecek.

Uygulama klasörleri senelerdir iOS ve Android'de kullanılıyor. Büyük olasılıkla Windows 11 masaüstünde de aynı şekilde çalışacak ve Windows 11 kullanıcılarının uygulama kısayollarını tematik gruplar halinde biriktirerek masaüstündeki dağınıklığı gidermelerine olanak tanıyacak. Yalnız bu özelliğin Windows 11 kullanıcılarına yayılması derhal değil, belli bir süre sonrasında gerçekleşecek.

Bu özelliğin, uzun süreden beri beklenen Windows 11 22H2 güncellemesi ile gelmeyeceği, ondan sonrasında başka bir güncelleme ile kullanıma sunulacağı söyleniyor. Bununla birlikte, yeni işlevsellik sonunda hayata geçtiğinde, masaüstlerini bir ekip dosya, uygulama ve diğeri varlıklarla doldurmuş büyük bir kullanıcı kitlesi için fazlaca yararlı olacağı düşünülüyor. Yeni klasörler oluşturmak, tıpkı iOS yada Android'de olduğu şeklinde, bir uygulamayı ötekinin üzerine sürüklemek kadar kolay olacak.
 
Üst