Kariyer Futbol Menajerlik Oyunu Hakkında

cronos86

Üye
Seviye
1

Gönderiler
57
Merhaba Arkadaşlar konu Başlığını Açtım İçeriklerin Detaylarını Sizlere Yazacağım Beklemede Kalın...

ElbanBirArslan

YÖNETİCİ
Seviye
5

Gönderiler
295
Takipteyiz :)

cronos86

Üye
Seviye
1

Gönderiler
57
Futbol Meajerlik oyunumuzdaki bazı alanlar ve genel öneriler oranlar
Merhaba arkadaşlar merakla beklediğinizi biliyorum futbol menajerlik oyunundaki tasarımsal ve oyun içi oynanış oranları hakkında hem bilgi alıp hem fikir paylaşabilelim kolay bir süreç olmayacak başlangıç aşaması ama yapıma başladığımızda hızlı bir gelişim kat edebiliriz.
ilk olarak proje için bir genelleme yapmamız lazım...

• Oyun için genel yönerge ve sayfaları tanıyalım
    1- Giriş Sayfası

2- Kayıt Ol Sayfası
    3- Kullanıcı Profil Alanı
    4- Oyun Yönetim Haber Alanı

5- Ofis Kategorisi
    1- Ofis Alanı
    2- Formasyon
    3- Mesaj Alanı
    4- Takımım
    5- Transfer Pazarı
    6- Transfer Teklifleri
    7- Takvim
    8- Eğitim ( Açık Eğitim Birimleri )
    9- Destek Bileti
    10- Sponsor ( Takımlar İçin )
    11- Eğitim Kampı
    12- Stadyum
    13- Stadyum Çevresi
    14- Uzaklaştırma ( Oyun içi bakamadığınız zamanlar sizin yerine oyun vekil atama yeri )
    15- Hesap Silme
  • Genç Takım U18 Alt Yapı Kategorisi
    1- Genç Takım
    2- Keşif Sistemi Oyuncu İçin
    3- Maç İstekleri
    4- Maçlar
    5- Pazar Yeri
  • Ligler Kategorisi
    1- Ligler
    2- Sonuçlar ve Takvim
    3- En İyi Forvetler
    4- Bugünki Maçlar
    5- En çok gol atanlar
    6- Günün Takımı
    7- Oyuncu Bul
    8- Tüm Zamanlar Tablosu
    9- Onur Listesi
  • Milli Takım Kategorisi
    1- Milli Takım
    2- Aday Oyuncu
    3- Maçlar
  • Yüksek Skor ( Kullanıcı Yüksek Skor Sıralaması )
  • Ücretsiz Kulüpler ( Takımlar )

Yukarıda Vermiş olduğum sıralama ile yol alınacak şekilde planlanmıştır. tasarımsal işlemler için şuanda görüntü verememekteyim sonrasında verilecektir. oyunda bir kaç alan daha ekleyeceğim onları planlamam bitince ekleyeceğim listeye ve ayrıca profesyonel olan kişiler lütfen

Oyuncu kamp eğitimlerindeki yüzdelik oranı
eğitimlerde oyuncu yüzdelik oranı
Oyuna uye olan bir kişi takım seçtiğinde takım başlangıç parası ( önemli not: oluşturulan takımlar sistem algoritması ile maç yapacağı için para birikecektir. )
Stadyum maliyet parası
Stadyum Geliştirme maliyet parası
Sponsorlukların belirtilmiş ücret parası
Bu sistemlerdeki belirtilmiş alanların oranları gerekli bu oranlara göre düzenleme ve ayarlama yapılmalı daha sonrasında panel üzerine inşa edilecek olan oran sisteminde düzenleme yapılacak başlangıç oranı mutlaka şart olur

bunun gibi daha fazla özellik gelecek bu yüzden konuya detaylandırmalı şekilde paylaşırasanız yazılarınızı sevinirim konuyu takip edip eklenenler için güncellemeler için takip edelim.

İlgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim herkese

Son düzenleme:

ASDU

Üye
Seviye
1

Gönderiler
3
Merhaba
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Genel olarak şablonu çizmişsiniz. Başlıklarınızı ayrıntılaştırır sanız bizlerde katkı sağlayabiliriz.

ASDU

Üye
Seviye
1

Gönderiler
3
Adem abi hoşgeldin. Zirve GU tecrübesinin ve önerilerilerinin ışığında oyunumuzu şekillendirmek istiyoruz. Her türlü görüşe açığız :)
Dediğim gibi başlık altına yapılacaklar yazıldı daha çok ayrıntı olursa tavsiye ve görüşmelerimizi bildirelim.

ElbanBirArslan

YÖNETİCİ
Seviye
5

Gönderiler
295
Dediğim gibi başlık altına yapılacaklar yazıldı daha çok ayrıntı olursa tavsiye ve görüşmelerimizi bildirelim.
Abi genel şablondan ziyade benim en büyük şahsi kaygım maç motoru algoritmasıdır. Şimdi bizim Goalunited oyununda en büyük dert yandığımız konu nedir? Handikaplı ve handikapsız maçlar :) Yani Yozgat spor ile Real Madrit 100 tane maç yapsa Real Madrid takımının 100 maçı da kazanması çok yüksek bir olasılık :) Dolayısıyla biz burada öyle bir motor inşa etmeliyiz ki 110q gücündeki takım ile 80q gücündeki takım maç yaptığında öngörülerimiz eşliğinde bir sonuç ile karşılaşmalıyız.

ASDU

Üye
Seviye
1

Gönderiler
3
Anladım oyun motoru hakkında yazmak isterim ama canlı olamayacağım bu başlığa müsait zamanda fikrimi yazarım kolay gelsin

Tekinsiz

YÖNETİCİ
Seviye
1

Gönderiler
210
Bence bu tarz menajerlik oyunlarının olmazsa olmazı sürekli gelişime açık olmasıdır. Yani takımını sürekli bir adım öteye götürebileceğini bilirsen hem oyuna olan bağımlılığın artar hem de daha fazla hırs yapıp sürekliliği sağlamış olursun. Kısacası ben bu oyunda kariyer sisteminin sürekli teşvik edici yenilikler barındırmasını isterim :)

KartaL

Üye
Seviye
1

Gönderiler
45
Futbol menajerlik dedin mi akla turnuvalar gelir, şampiyonalar ligi gibi prestijli etkinlikler gelir. Ayrıca @ElbanBirArslan kardeşime katılıyorum. Yani denge ve adalet çarkı çok iyi çalışmalı. Herkes dengiyle eşleşip maç yapmalıdır.

cronos86

Üye
Seviye
1

Gönderiler
57
Merhaba

Genel olarak şablonu çizmişsiniz. Başlıklarınızı ayrıntılaştırır sanız bizlerde katkı sağlayabiliriz.

Aslında bir şablon çizilmedi sadece PLANLAMANIN Başlıkları yapıldı içeriklerin değerleri ve özellikleri yapılacak olan oynanış özeliiği bittiğinde eklenecektir. burada verilmesi gereken bilgi oynanış ve oranlar yapılacak işlevseller önemli
Sadece yapılması gereken işlem oynanış - oran - işlevsellerdir

eğer verimli ve planlanmamış bir oyun tarifi çok zor olur ve sonrasında yapılmaması gereken sorunlar ve hatalar meydana gelir genel olarak her oyunun oynanışı ve işlevi farklıdır yapılsal bütünlük birdir. Oyun çıkması için gerekli olan planlamadaki işin profesyonel tarif edici ve bilgi aktarıcıları gerkeli

Abi genel şablondan ziyade benim en büyük şahsi kaygım maç motoru algoritmasıdır. Şimdi bizim Goalunited oyununda en büyük dert yandığımız konu nedir? Handikaplı ve handikapsız maçlar :) Yani Yozgat spor ile Real Madrit 100 tane maç yapsa Real Madrid takımının 100 maçı da kazanması çok yüksek bir olasılık :) Dolayısıyla biz burada öyle bir motor inşa etmeliyiz ki 110q gücündeki takım ile 80q gücündeki takım maç yaptığında öngörülerimiz eşliğinde bir sonuç ile karşılaşmalıyız.

oyun motoru bazı alanların Cronjob işlevi ile çalıştırabileceğimiz bir işlemden geçecek oyunun oran sistemi faktörler üzerine düzenleme yapıp orantı tutturulana kadar testleri gerçekleşmesi lazım motorun amacı bize verilen oyunun alt tabanını oluşturmak burada dediğim gibi oranlar ve algoritmayı düzenlememiz lazım diğer oyunda söylediğiniz oranlar çok fazla oran olanağı olduğu için Cronjob'lar üzerine bir etkisi kalmamış olarak görünüyor her oyunda hata veya mantık hatası olacaktır diğer oyunu bende kontrol ettim mantık hesaplama hataları mevcut SelfTime gerekli konumdaki saat oranını ve oyun içindeki denge şart oranları bir değil saat bazına olanak olarak değildir algoritmaya matematiksel bir işlem ile düzeltilebilir

KartaL

Üye
Seviye
1

Gönderiler
45
Aslında bir şablon çizilmedi sadece PLANLAMANIN Başlıkları yapıldı içeriklerin değerleri ve özellikleri yapılacak olan oynanış özeliiği bittiğinde eklenecektir. burada verilmesi gereken bilgi oynanış ve oranlar yapılacak işlevseller önemli

eğer verimli ve planlanmamış bir oyun tarifi çok zor olur ve sonrasında yapılmaması gereken sorunlar ve hatalar meydana gelir genel olarak her oyunun oynanışı ve işlevi farklıdır yapılsal bütünlük birdir. Oyun çıkması için gerekli olan planlamadaki işin profesyonel tarif edici ve bilgi aktarıcıları gerkeli

oyun motoru bazı alanların Cronjob işlevi ile çalıştırabileceğimiz bir işlemden geçecek oyunun oran sistemi faktörler üzerine düzenleme yapıp orantı tutturulana kadar testleri gerçekleşmesi lazım motorun amacı bize verilen oyunun alt tabanını oluşturmak burada dediğim gibi oranlar ve algoritmayı düzenlememiz lazım diğer oyunda söylediğiniz oranlar çok fazla oran olanağı olduğu için Cronjob'lar üzerine bir etkisi kalmamış olarak görünüyor her oyunda hata veya mantık hatası olacaktır diğer oyunu bende kontrol ettim mantık hesaplama hataları mevcut SelfTime gerekli konumdaki saat oranını ve oyun içindeki denge şart oranları bir değil saat bazına olanak olarak değildir algoritmaya matematiksel bir işlem ile düzeltilebilir
Çok güzel açıklamışsınız beyefendi. Çok beğendim üslubunuzu ve yaklaşımınızı. Yapmak istediğiniz çok net ortada. Size başarılar dilerim.

VMC

Üye
Seviye
0

Gönderiler
18
şu söylediğiniz o kadar önemli ki üstad :) en başta planlama sağlam olursa sistem tıkır tıkır işler. ama çürük bir temelde sistem inşa edilirse en ufak bir kriz anında darma duman olur. o yüzden ilk başta enine boyuna temel iskeleti iyi tasarlamalı ve ona göre şekillendirmelisiniz. yoksa kozmetik kısmı basit her şeyi mükemmelmiş gibi gösterebiliriz ama her şey mükemmel değildir ;)

hakancevik

forum.cevikmedya.com
Üye
Seviye
1

Gönderiler
65
merhaba, genel olarak herkes fikirlerini belirtmiş, ben farklı bir pencereden düşüncelerimi ve tavsiyelerimi kısaca yormadan ileteceğim, bu tür oyunlar hazırlanırken, telif hakları, takım isimleri futbolcu isimleri fifaya veya futbolcu ve takımlara ait olmakla birlikte, takım veya futbolcu isimlerini kullanırken telif ödemesi yapılması gerekmekte, böyle büyük bir bütçeniz yok ise hayali takım ve futbolcu isimleri hazırlamanız sizin de faydanıza olacaktır, oyunu 4 gözle bekliyorum