Microsoft, Windows 8.1 Desteğini Ne Zaman Sonlandırıyor?

ElbanBirArslan

YÖNETİCİ
Seviye
5
 
Katılım
12 May 2022
Gönderiler
295
Beğeniler
66
You must be registered for see images attach

Windows 8.1 desteği, Microsoft tarafınca 10 Ocak 2023 tarihinde sonlandırılacak ve Microsoft yakında bu işletim sistemini kullananları desteğinin biteceğine dair bildirimlerle rahatsız etmeye başlamış olacak. Microsoft, Windows 8.1 kullananların Windows 7'nin ölüm mesajına benzer mesajlar alacaklarını belirtti.

2023 başlangıcında kullanım ömrü sona erecek olan Windows 8.1 sürümü ile kullanıcılara gönderilecek. Bildiri içinde Microsoft'un neyin sona erdiğini açıklamış olduğu bir destek makalesi de tıpkı Windows 7'de yapıldığı benzer biçimde bir yönlendirme bağlantısı bulunacak.

İlginç bir öteki durumsa Microsoft, şu anda Windows 8.1'den Windows 11 ve 10'a parasız yükseltme yolları sunmuyor. Bu da kullananların daha yeni bir sürüm için satın almayı düşünmeleri gerektiği anlamına geliyor.

17 Ekim 2013'te gösterilen Windows 8.1, Microsoft'un Windows 8'in ilk sürümüyle bozmuş olduğu şeyleri düzeltme girişimiydi. Başlat menüsü ve Başlangıç sayfası yerine masaüstünün açılması geri geldi. Windows 8.1 daha oldukça, Windows 8'in kullanım ve arayüz hatalarını gideren Windows 10 öncesi bir ara sürüm gibiydi.

Windows 8.1, Apple'nin macOS güncellemelerine benzer şekilde, Microsoft'un Microsoft Mağazasından indirmemize izin verdiği tek büyük Windows güncellemesiydi. Bilhassa son 10 senelik bilgisayarlar için oldukça güzel bir kullanım deneyimi sunan Windows 8.1'e, Microsoft tarafınca resmi destek 10 Ocak 2023 tarihiyle bitecek olsa da, güvenlik önlemlerini Kaspersky benzer biçimde öteki harici yazılımlarla kendiniz almak şartıyla kullanmaya devam edebilirsiniz. Şu an Windows 10 kaldırmayan bilgisayarlar için Windows 8.1 oldukça oturmuş ve muntazam bir edinim sunuyor. Bu haberi yazarken ben de şu an Windows 8.1 kullanmaktayım. Isterseniz, Rekabetçi TÜRK olarak önerdiğimiz Windows 8.1 Hafifletilmiş sürümü şu bağlantıdan indirebilirsiniz.​
 
Son düzenleme:
Üst