NFS World 2022 - Soapbox Rw Sunucusu En Ayrıntılı İndirme - Kurulum ve Kayıt olma Rehberi

ULUTÜRK

YÖNETİCİ
Seviye
1
 
Katılım
13 May 2022
Gönderiler
44
Beğeniler
29
NFS World efsanesi, onca yılın ardından tekrar oynanabilir durumda.

Peki NFS World nedir? Türk oyuncular için neden bu kadar önemli?​

NFS World 2010 yılında devasa çevrim içi Rekabetçi bir yarış oyunu olarak tamamen ücretsiz şekilde çıkmış, bir çevrim içi yarış oyunuydu. NFS World'de, Need for Speed tarihinin en iyi oyunları olan NFS Underground 1-2, Most Wanted ve Carbon oyunlarından araç ve haritalar bulunmaktaydı. Arkadaşlarınızla birlikte hem serbest gezebiliyor hem de takım halinde kaçıp, yarışabiliyordunuz. Bilgisayar özellikleri de her bilgisayarda çalışacak düzeydeydi. Oyunda Türk dil desteği de bulunmaktaydı. 2014 yılında oyun kapandığında ben dahil, pek çok Türk oyuncu bu duruma üzülmüş, hatta NFS World'den sonra bir daha yeni bir NFS oyununa girmemişti. O derece etkileyici bir oyundu. Bu sebepten dolayı NFS World'un oyun dosyalarını alan bir hayran kitlesi, Soapbox RW adıyla pek çok yerde oyun sunucusu açıp, oyunu tekrar çalışır duruma getirdi. Ancak oyunun indirmesi - kurulması ve üye olması biraz karışık olduğundan, pek çok Türk oyuncu NFS World oynamak istese de, bu adımları doğru yapmadığından oynayamıyordu. Şimdi NFS World'e 2022 ve sonrasında nasıl indirip - kurabileceğinizi ve hata almadan nasıl üye olacağınızı en ayrıntılı şekilde Rekabetçi TÜRK olarak anlatacağız. Adımları birebir takip ederseniz bu efsaneyi, kendiniz tek veya arkadaşlarınızla yeniden oynayabilirsiniz.

NFS World oynamak için en düşük ve önerilen bilgisayar özellikleri:​


En düşük Bilgisayar GereksinimleriTavsiye Edilen Bilgisayar Gereksinimleri
İşletim sistemi: Windows XP (SP3) 32 BitWindows Vista (SP2)/Windows 7/8/10
Bellek: 1 GB Bellek2 GB Bellek
İşlemci: Intel Pentium 4 HT 2.4 GHzIntel Core 2 Duo 1.8 GHz Hızında İşlemci
Hafıza: 2 GB HDD5 GB HDD
Ekran kartı: Intel Dahili GMA 950 Görüntü birimi
ATi X1300
nVIDIA GeForce 6800
Intel Dahili GMA 950 Görüntü birimi
ATi RADEON HD 2000
nVIDIA GeForce 7600

NFS World 2022 yılı ve sonrasında nasıl indirilir ve kurulur? En ayrıntılı indirme - kurulum ve üye olma rehberi​

NFS World indirmek için öncelikle sayfasına gidin ve oyun istemcisini indire basın.

You must be registered for see images attach


Karşınıza bir gelecek, Oyun istemcisinin en güncel sürümü Release_sürüm sayısı.zip şeklindedir. Onu altta gösterdiğimiz gibi en alttan tıklayıp indirin.

You must be registered for see images attach


C sürünüze gidip, Yeni Klasör oluşturun.

You must be registered for see images attach


Oluşturduğunuz bu yeni klasörün adını Need for Speed World olarak değiştirin.

You must be registered for see images attach


İndirdiğiniz Release_2.1.9.0002.zip sürüm sayılı (siz de sürüm sayısı indirdiğiniz tarihe göre değişmiş / güncellenmiş olabilir) arşivindeki oyun istemcisini C sürücüsünde yeni oluşturduğunuz ve Need for Speed World adını verdiğiniz klasörün içine, zip uzantılı arşivin içindeki dosyaları, altta ki görüntüde gösterdiğim gibi dosyaları çıkarıp GameLauncher.exe'ye çift tıklayarak çalıştırın.

You must be registered for see images attach


Karşınıza kurulum seçenekleri gelecek. Öncelikle oyuna Türk dil paketi yüklemek için Türkçe'yi seçin.

You must be registered for see images attachŞimdi indirme kaynağından [CF] David Carbon yazan kaynağı seçin. Diğer kaynaklar indirme sırasında hata verebiliyor.

You must be registered for see images attach


Şimdi Ayarları Kayıt et ve kur diyerek, kurulum işlemine geçelim.

You must be registered for see images attach


Bizden kurulum yerini soracak, C sürücüsünde oluşturduğumuz Need for Speed World klasörünü seçip, Klasör Seç'e basın.


You must be registered for see images attach

Karşınıza sunucu seçim ekranı gelecek. En üstte ki resmi (official) yazan sunucuyu seçin. Gecikme değeri diğerlerine göre çok olsa da, oyuncu sayısı da diğer oyun sunucuların toplamından bile daha fazladır. Ayrıca oyun sağlam bir komutla düzgün çalışacak şekilde yazıldığı için 135ms bile hissedilmeyecek derecede kararlı çalışıyor. Eğer isterseniz diğer gecikmesi düşük Sparkserver isimli sunucuya da girebilirsiniz. Zira sadece arkadaşlarınızla oynayacaksanız, Türkler için gecikme değeri en düşük sunucu olan spark isimli sunucu 51ms gecikme değeriyle en iyi seçenek. Ancak ilk sunucuda daha çok oyuncu olduğundan ben resmi sunucuda oynamanızı öneririm. Zaten oyuna girenler baya işi çözmüş olduğundan, oyunun başında çevrim içi oyuncuya denk gelmediğinizden tek oynamak zorunda kalsanız bile, son seviyeye ulaştığınızda ve aracınızı geliştirdiğinizde oyun baya rekabetçi bir ortam oluşturuyor.

You must be registered for see images attach


Şimdi oyunun kurulması için gerekli olan dosyalar, oyun istemcisi tarafından Carbon kaynağından hızlıca çekiliyor. Bu işlemlerin bitmesini bekleyin. İndirme hızınıza göre bekleme süreniz değişecek olsa da, bu tek seferlik bir kurulum işlemidir. Kayıt olma işlemini oyun istemcisi üzerinden değil, farklı bir sayfadan yapacağız. Rehberimizdeki adımları takip etmeye devam edin.

You must be registered for see images attachOyuna üye olmak için öncelikle . Karşınıza Discord ile üye ol seçeneği çıkacak ona tıklayın.

You must be registered for see images attach


Burada gireceğiniz discord hesabınızın e-postası, NFS World oyun hesabınızın e-postası olacaktır. Bu yüzden NFS World hesabınıza girerken kullanmak istediğiniz e-posta ile discord hesabı açıp, üstte ki sayfadan Sign in with Discord yazısına tıklayın.

Eğer discord hesabınız yoksa discord'a kayıt olun.

You must be registered for see images attach


Discord hesabınızla, üstte verdiğim nda giriş yaptıktan sonra, sizi discord yetkilendirme penceresine getirecek, Yetkilendir'e tıklayacağız.

You must be registered for see images attach


Sunucu kurallarını belirten bir sayfa gelecek, okuyup kabul ettim kutucuğu işaretleyip devam tuşuna basın.

You must be registered for see images attachŞimdi oyun için şifre alma ekranına geldik, burada yazdığınız şifre oyun hesabınızın şifresidir. İki kere aynı şifreyi yazıp gönder diyerek kayıt olma işlemini tamamlayın.

You must be registered for see images attach


Bu altta ki gibi Başarıyla Hesap Oluşturdunuz iletisini gördüğünüzde, başarılı şekilde oyuna kayıt oldunuz demektir. Giriş yapmaya hazırsınız.

You must be registered for see images attach


Üstte anlattığım adımları atlamadan yaparak hesabınızı oluşturduktan sonra, C sürüsünde bulunan Need for Speed World klasöründeki GameLauncher.exe'yi açıp giriş ekranına, üstte oluşturduğumuz hesap bilgilerinizi girip, oyuna giriş yapabilirsiniz.

You must be registered for see images attach


Dilerseniz GameLauncher.exe isimli oyun istemcisine Sağ tıklayıp, Gönder > Masaüstüne kısa yol oluştur diyerek, masaüstünden oyuna girebilirsiniz.

You must be registered for see images attach


İşlemlerimiz bu kadar. Artık oyuna girip, NFS World pistlerinde çevrimiçi tek başına veya arkadaşlarınızla bu güzel oyunu tekrar oynayabilirsiniz. Takıldığınız yer olursa yazın, yardımcı olurum. Başka rehberlerimizde görüşünceye dek, Esen kalın

You must be registered for see images attach
 
Son düzenleme:
Anonim 2 Saygınlık Puanı
Üst