Overwatch 2 Ne Zaman Çıkacak? Sıfırdan Mı Başlayacağız?

ElbanBirArslan

YÖNETİCİ
Seviye
5
 
Katılım
12 May 2022
Gönderiler
295
Beğeniler
66
You must be registered for see images


Overwatch 2, 4 Ekim’de piyasaya sürülecek ve Overwatch’un yerini alacak!” diyen Keller, bu mevzunun ne kadar net bulunduğunu bir kez daha dile getirmiş oldu. Bunun üstüne harekete geçen The Verge, Overwatch geliştiricilerine ulaştı ve sürecin iyi mi işleyeceğini sordu. Ekibin yapmış olduğu açıklamalar, oyuncuların kafasındaki sual işaretlerini giderecek türden.

İlk oyundaki hesaplar, olduğu benzer biçimde ikinci oyuna aktarılacak

Overwatch geliştiricilerinin mevzuyla ilgili açıklaması şu şekilde: “Hedefimiz oyuncu tabanımızı bölmemek ve Overwatch 2’ye geçişi olabildiğince sorunsuz hale getirmek. Bu yüzden, Overwatch 2, 4 Ekim’de oynaması ücretsiz bir şekilde piyasaya çıktığında, mevcut Overwatch yapısının yerini alacak. Oyuncuların Overwatch’da açmış olduğu her içerik, Overwatch 2’deki oyunculara otomatik olarak aktarılacaktır.”

Geliştirici ekibin değindiği bir öteki mevzu da rank doğrusu sıralama sistemi. Bu mevzuyla ilgili açıklamalarda bulunan isimse oyunun baş sistem tasarımcısı Scott Mercer. Mercer tarafınca meydana getirilen açıklamalara nazaran Overwatch 2’nin piyasaya sürülmesi ile rank sistemi sıfırlanmayacak. Böylesi bir şeyin süre kaybı olacağından bahseden Scott Mercer, oyuncu seviyelerinin oturması için haftalar, kim bilir aylar icap ettiğini söylüyor. Bu yüzden orijinal Overwatch’taki ranklar, olduğu benzer biçimde yeni oyuna aktarılacak.​
 
Son düzenleme:
Üst