Steam Deck Üretimi Artıyor

ElbanBirArslan

YÖNETİCİ
Seviye
5

Gönderiler
295
You must be registered for see images attach

Tanıtımından bugüne dek büyük bir ilgi gören Steam Deck ne yazık ki devletimizde resmi olarak satılmıyor. Bu taşınabilir konsollardan birisi bizlere ulaştı ve kutu açılışı yapmıştık. Şu demek oluyor ki Deck ile ilgili yakında birçok detay sizinle olacak.

Bildiğiniz suretiyle bu konsollara yurt haricinde bile ulaşmak zor zira ön siparişle beraber belirli bir kesim kullanıcıya satış yapılıyor. Valve şimdi oyunseverler için mükemmel haberler paylaştı ve haftada üretilen Steam Deck sayısının iki kattan fazla arttığını söylemiş oldu. Şirket ek olarak ikinci çeyrekteki rezervasyonlar için sevkiyatları yaptığını, üçüncü çeyrek için hazırlıkların başladığını duyurdu.

Uzun lafın kısası, üretim sayıları ikiye katlanan Steam Deck oyun konsolları müşterilere eskisinden oldukca daha erken ulaşacak. Bununla beraber, beklenen kullanılabilirlik zamanı değişmedi ve hala “Ekim 2022 yada sonrası” olarak görünüyor. Sadece tarih aylardır aynı kaldı ve yakında bir güncelleme yapılabilir.

Valve’a nazaran Steam Deck, Nisan ayından beri Steam’in “en oldukca satanı” oldu. Bu da Deck için büyük bir talep bulunduğunu gösteriyor. Öte taraftan şirket, GPU kıtlığının hafiflemesiyle beraber AMD’den daha yüksek oranda Van Gogh SoC tedarik edebilir, daha çok oyun konsolu üretebilir.​

Son düzenleme:

gökhan34

Üye
Seviye
1

Gönderiler
10
Süper bi şey bu. Ben de almak istiyorum

karakaya26

YÖNETİCİ
Seviye
1

Gönderiler
33
Steam Deck 256 GB sürümü 8,800 TL'miş. Alınır mı?

karakaya26

YÖNETİCİ
Seviye
1

Gönderiler
33
@Tekinsiz katılıyorum. O kadar para vermiş olsam 2-3k daha koyar bilgisayar toplarım. :) Daha zevkli oynarım.

Tekinsiz

YÖNETİCİ
Seviye
1

Gönderiler
210
Tam onu diyecektim. Bilgisayar toplarım daha iyi. Boş iş bence. Steam severim ama bu kez olmadı :)

Trakyapeek

Üye
Seviye
1

Gönderiler
122
ayıp ediyorsunuz arkadaşlar hepinize 1 adet sipariş geçeyim ne olacak sizden değerlimi :D