Steam Dijital Hediye Kartı Nasıl Alınır?

Tekinsiz

YÖNETİCİ
Seviye
1
 
Katılım
13 May 2022
Gönderiler
210
Beğeniler
32
Steam armağan ya da cüzdan kodu/kartı iyi mi, nereden alınır? Bir arkadaşınızın hangi oyunu beğeneceğini düşünmek yerine, direkt harcayacağınız parayı Steam üstünden ona yollamanızı elde eden bu dijital kartı bir öğrenelim.

You must be registered for see images


bugün, bir çok steam kullanıcısının varlığından bile haberdar olmadığı dijital armağan kartları hakkında birazcık informasyon vermek isterim.

steam dijital armağan kartı mı, o da ne?​

dost listenizdeki birisine 10, 20, 50, 100 ya da 200 tl'lik kartlardan birisini seçip göndererek, direkt onun steam cüzdanına katkı sağlama vakası. böylelikle gönlünüzden arkadaşınıza bir armağan vermek istediğinizde, hangi oyunu beğenir diye düşünmenize gerek kalmaz. bakiyeyi yollayın, cüzdanına eklesin, istediği süre istediği oyunu alsın. al sana en kullanışlı steam hediyesi.

iyi güzel de, bu armağan kart sayfasını iyi mi bulacağım?​

armağan kart sayfasına ulaşmak için yapmanız ihtiyaç duyulan adımlar sırasıyla şunlar: steam arayüzünde sağ üst köşede resminizin ve kullanıcı adınızın olduğu alana tıklayın, cüzdanımı görüntüle deyin, sağ tarafta bakiyenizin olduğu yerin altındaki seçeneklerden "bir steam cüzdan kodu ya da armağan kartı kullan"a basın ve en alttan bir üstteki seçenek olan "dijital armağan kartı satın alın"ı tıklayın.

şimdi de bu kullanıcı dostu sistemin kafalarda sual işareti bırakan birkaç noktasına geçelim​

1) hediyeyi yollarken kendi steam cüzdanınızdaki bakiyeyi kullanamıyorsunuz. banka kartınız ya da öteki ödeme yollarıyla dışarıdan ödeme yapmanız gerekiyor. bu birazcık sinir bozucu.
2) armağan yollayacağınız şahıs minimum 3 gündür steam dost listenizde ekli olmalı. öyleki pat diye ekledim, derhal kartı yolladım yok.
3) başka ülkede yaşayan bir arkadaşınıza armağan kart yollarsanız, kart otomatikman onun kullandığı para birimine dönüşüyor.
dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan hususlar da bunlar. artık steam arkadaşınıza iyi mi armağan kart yollayacağınızı biliyorsunuz ki. aslına bakarsan şu dönemde armağan kartın da dijital olanı makbuldür değil mi?
 
Üst