Steam Yaz İndirimlerinde Fazlaca Ucuza Alınabilecek, Kafa Yormayan ve Keyifli Oyunlar

Tekinsiz

YÖNETİCİ
Seviye
1

Gönderiler
210
Yaşınız kemale ermişse ve artık uğraştırıcı açık dünya oyunlarını kafanız kaldırmıyorsa, neredeyse 3-5 liraya alıp bu yaz boyu seve seve oynayabileceğiniz birkaç oyunu şöyleki bırakıyoruz. Hepsini deneyen birinden onaylı.
You must be registered for see images

steam 2022 yaz indirimleri kapsamında bazı oyunlar önereceğim​

oyun seçkimin ana teması, benim şeklinde senelerce bolca challenge, try hard ve aaa open world oyunlardan bezmiş, ayaklarını uzatıp mouse ya da controller ile chill tecrübe yaşamak isteyen 30+ yaş bireyler için. mümkün olduğunca bilindik oyunlardan kaçınmalı ve güzel indirim almış, belli bir kalitenin üstünde ve oldukca beğenerek oynayıp bitirdiğim oyunlar. sıralama alfabetiktir.

- 3,20 tl

point & click türüyle arası olmayanlar için bile kendini oynatacak seviyede. kolay olsa gerek, keyifli ve keyifli zaman geçirmeli. 3.5-4 saat içinde bitiyor.

- 2,70 tl

distopik bir gelecekte, bir apartmanın görevlisi olarak sağı solu gözetlediğiniz, sağlam senaryolu ve güzel zaman geçirmelik.

- 5,76 tl

inside ve limbo'dan esintiler taşıyan, onlar kadar kaliteli olmasa da kötü olmayan bir 2-3 saat geçireceğiniz atmosferik puzzle platformer.

- 2,70 tl

gene bir point&click. gene türle arası olmayanlar için ideal. averaj bir ingilizceyle tatlış karakter ve senaryo eşliğinde polisiye bir tecrübe. point&click türleri genel anlamda zor ve kafa patlatmalı olur fakat bu listede zor oyun yok :)

- 1,10 tl

atmosferik ve güzel bir tecrübe. türkçe dil desteği de var. beğenirseniz oyunun 2. si de mevcut. baya beğenmiştim bunu.

- 3 tl

oyun piyasasındaki dlc çılgınlığıyla daşşak geçen oldukca keyifli bir platformer. menü tuşlarından, müziğe, grafiklere kadar her şeyi upgrade edebildiğiniz gülmeli eğlenmeli bir oyun.

- 12,50 tl

kısa sürede devam oyunu geldi. hem aracımızla yol alıyoruz, hem engelleri aşıyoruz, hem de oyunun atmosferiyle büyüleniyoruz. oldukca kaliteli oyundur.

- 17,92 tl

zamanı ileri/geri sararak puzzle çözdüğümüz, gene chill ve kaliteli bir oyun. tavsiye ederim.

- 6,75 tl

bu muhtemelen oldukca önerilmiştir fakat yazmadan geçemedim. oyun değil tam anlamıyla bir sanat eseri.

- 21,44 tl

chill oyunun lügat karşılığı. oldukca büyük bir indirime girmemiş farkındayım fakat o şekilde rahatlatıcı bir şey ki. aden şeklinde bir şehirde posta otomobiliyle insanların kargolarını, mektuplarını dağıttığımız, diyalog ve müzikleriyle de kafayı rahatlatan bir oyun. işten güçten bunalınca girip her şeyden uzaklaşmak için birebir.

- 7,75 tl

bu oyunu oldukca geç keşfettim. hem oldukca tatlış hem oldukca hüzünlü. asla spoiler vermeyeyim fakat oldukca kaliteli bir tecrübe sunuyor bence.

- 10,50 tl

bu oyun daha yeni çıktı indirime de girmedi fakat fiyatı aslına bakarsanız oldukca makul diye yazdım. yırtıcı bir oyun şeklinde gözükmesine karşın oldukca keyifli. kaynak ve süre yönetimi oyunu fakat muadilleri şeklinde kolay olsa gerek.

- 8 tl

oldukca güzel bir metroidvania. ilk oyunu oynamadan direkt buna dalabilirsiniz. oynanışı, atmosferi, renk paleti, müzikleri falan akıyor oyun.

- 16,50 tl

bu da oldukca tavsiye edilmiştir. bunu da yazmadan geçmek istemedim. çok önemli bir tecrübe.
ya da bunların hepsini boşverin, 2 oyun alayım tüm seneyi geçireyim kafasındaysanız, yüzlerce kez tavsiye edilmiş ve oyunlarını gözüm kapalı tavsiye ederim. hala bu tarz şeyleri oynamadıysanız ya da bir sebepten dolayı önyargınız var ise her şeyi bir kenara koyun, pişman olmayacaksınız :)