Steam'de Problem Yaratabilecek Bir Açıktan Korunmanın Yolu (Steam Web API)

Tekinsiz

YÖNETİCİ
Seviye
1

Gönderiler
210
Oyun platformu olan Steam'i sık kullananların tedbir alması ihtiyaç duyulan bir mevzu.
You must be registered for see images

steam platformu üstünde kendi web siteniz üstünden steam hesabınız üstünde denetim sahibi olmanızı elde eden adlı bir protokol vardır. buradaki anahtar ile herhangi bir internet sayfası üstünden hesabınızı denetim ederek birileriyle takas yapabilir, pazardan alışveriş yapabilir, oyun satın alabilirsiniz. işte bu sebeple bazı hacker'lar bazı siteleri yem olarak kullanıp bu sistem üstünden steam hesaplarının içini boşaltmaktadır. envanterinizi sizden habersiz takas kanalıyla boşaltabilir ya da hesabındaki 3-5 kuruşluk bir eşyayı 1000 liraya pazara koyup hesabınıza satın aldırtarak hesabınızı sömürebilirler. bilhassa cs go üstünden kumar vs. oynuyor ve üçüncü parti sitelerde fink atıyorsanız muhtemelen bilincinde olmadan bu onayı bazı scam sitelerine vermişsiniz anlama gelir.

Bundan kurtulmak için​

adresine girip; "steam web api anahtarını iptal et" yazan yere tıklayın. buranın boş kalması demek, hiçbir siteye hesabınızı denetim etme izni vermemişsiniz anlama gelir.
bunu yaptıktan sonrasında; adresine girip "öteki tüm cihazların yetkisini kaldır" yazan yere tıklayın.

Steam web api key kaldırma izlencesi​

You must be registered for see medias