Türk Lirası, Akp sayesinde bu kadar değer kaybetti

ULUTÜRK

YÖNETİCİ
Seviye
1
 
Katılım
13 May 2022
Gönderiler
44
Beğeniler
29
Dolar artmıyor, Türk Lirası değer kaybediyor. Bunun sebebi ise akp iktidarının en hafif tabirle "beceriksiz olmasıdır diyeceğim ancak daha başbakanken bana emir komuta merkezim, papaz elbisesi giy derse giyerim diyerek dışarıdan emir aldığını itiraf eden ki, sen başbakan olmuşsun kimden emir alıyorsun diye sormadı çok şerefli(!) basın ve sarı muhalet bu diplomasız ampule.. O yüzden bu katışıksız vatan haini diplomasız simitçinin, ab+d'den aldığı talimatlar doğrultusunda ağzında duayla Türklüğü yok etme konusunda oldukça başarılı olduğundan beceriksiz diyemeyiz.. Bu Türk düşmanları nezdinde talimatlara uyma ve deliğe süpürülmeme konusunda gayet becerikli.. Ulan 20 yıldır şans eseri dahi olsa, Türklüğe yararlı bir tane işi olmaz mı birinin.. Türk milleti seni adam yerine koyup başa getirmiş, niye yediğin kaba pisliyorsun omurgasız karaktersiz. Bu karaktersizin satın aldığı besleme havuz kanallarına bakarsanız, hayali bir "enflasyon canavarından bahsedip doların artması şeklinde haber geçerler. Şunun gibi karaktersize, kaleminizi ve ruhunuzu satacağınıza, gidin limon satın şerefinizle yaşayın. 20 yıllık alçak algı oyunlarında bu omurgasız medya da en az sarı muhalefet kadar sorumludur. Hepinizde mi zübüksünüz be bilinçli karaktersizler.. Adam gibi anlatsanıza Türk milletine olan biteni. Kendinizi düşündüğünüz kadar, ülkenizi düşünseydiniz 20 yıldır bu ampülü çekiyor olmazdık. Omurgasızlıkta Mütareke basınını bile geçtiniz. Hâlen enflasyon canavarından dem vurup bilinçli olarak dolar şu kadar arttı diye utanmadan anlatıyorsunuz. Girişte de söylediğim gibi dolar artmıyor, Türk lirası değer kaybediyor. Dolarında kendi içinde bir değer artışı / düşüşü elbette var ancak buradaki sıkıntı Türk lirasına karşılık sadece doların değil, avro, japon yeni, hatta rus rublesinin bile değer kazanması kısaca Türk lirasının diğer para piyasalarında değer kaybetmesidir. Bunun sorumlusu da hayali enflasyon canavarı veya doların artması değil ağzı dualı Türk düşmanı Akp iktidarının bilinçli ihanet projeleri sayesinde 20 yılda Türk lirasının aşırı değer kaybetmesidir.

You must be registered for see images attach


Yabancı kelimelerin, Türk diline girmesindeki en büyük sorun; Türklerin kendi dilini anlamına göre değil, kullanımına göre kullanmasına yol açmasıdır. Enflasyon_ şeklinde söylendiğinde Türkler bu yabancı kelimenin tam anlamını bilmeden kullanıyor olsa da, alım güçlüğünün artması_ şeklinde Öz Türkçesi aktarıldığında hemen neyden bahsettiğini anlayıp bilerek kullanır. Anlamını bilmeden kullanımına göre kullanılan yabancı kelimelerde, Türklerin o konuyu anlamasını zorlaştırmaktadır. Örneğin enflasyon oranı %30 denildiğinde sıradan bir Türk, bu sözcüğü anlamını bilmeden konuştuğu için inanıp alkışlayabilir. Ancak alım güçlüğünün artış oranı %30'muş denilirse, bir aydan diğer aya oranla bile neredeyse iki üç kat artan ürünlere bakıp bu oranın en az %200'lerde gezdiğini fark ederek "egonomi" çok iyi yeğenim, almanya bizi kıskanıyor diyemeyecektir. Bu yüzden Türklerin bir konuda bilgi sahibi olmasını gerçekten istiyorsak, olabildiğince Öz Türkçe konuşmalıyız. Eğer bu şekilde tam olarak anlamadığımız yabancı kelimeler ile konuşmayı sürdürür isek, Türklerin o konudaki bilgisi asla tam olamayacağından kandırılıp, aldatılmaya uygun olacaklardır. Bu yüzden Türklerin bugün olduğu gibi kandırılmaması ve düşmanına aşık olmaması için, ilkokuldan sonra hiç eğitim almamış birinin bile okuduğundan / dinlediğinde şıp diye anlayacağı düzeyde olabildiğince saf bir Türkçe ile konuşmaya özen göstermeliyiz.

Karışık teknik terimlere ve yabancı sözcüklere girmeden bu durumu olabildiğince yalın anlatmak gerekirse; Akp'nin kurulduğu dönem 113,6 milyar dolar olan dış borç, akp'nin iktidara geldiği 2002 yıl sonunda 124,9 milyar dolardı. 90 yıllık Türk sanayisini iktidarı süresince satıp yabancılara yağmalatmasına rağmen, Türk Cumhuriyetinin kurulduğundan bu tarafa Türk sanayisine yatırmak için almış olduğu tüm borçların 4 katından fazlasını toplamda 435,1 milyar dolara yükseltmiş ve hiçbir şey üretmeden tek başına kendi iktidarı sürecinde (ç)almıştır. Türklerin kazanmış olduğu her 100 dolarlık gelirine karşılık, dışarıya artık akp sayesinde 59.2 dolar borcu var ki, bu hesaplama akp güdümündeki hazine bakanlığının açıkladığı veriler göz önüne alınarak yapılmıştır. Ağzında îman her işleri yalan dolan olan akp ile badem bıyıklıların / damat beratların ve sayı vermek yerine gözlerime bak diyen bilal oğlan zekasına sahip bakan nebatilerin atandığı bakanlıklarda, özellikle son yıllarda iyice tutarsız veriler açıklamaya başlayan kamu kurumlarınca bile bu AK vurgun saklanamamaktadır:

You must be registered for see images attach


Türk market fiyatı karşılaştırmaları​


20 yıllık ağzı dualı Türk düşmanı akpkk ihaneti sayesinde, Türklerin kısa sürede hızla düşen alım gücünü karşılaştıran örnek yayınlar:

You must be registered for see medias

You must be registered for see medias

You must be registered for see medias

Türkler yiyecek ekmek bulamazken, akp döneminde dışarıya en fazla yardım yapan ülke olduk​


Türk hazinesiyle, Türk hariç herkese yardım yapan ağzı dualı Türk düşmanı akp, dünya'da dışarıya en çok yardım ülke olarak amerika'dan sonra ikinci, kendi milli gelirine oranla dünya'da dışarıya en çok yardım yapan ülkeler arasında ise birinci olduk!!.. Sadece suriyeli kaçkınlar için, akp'nin sadece 9 yılda harcamış olduğu para 80 milyar dolardır ki, bu sayının sadece Türk yurdu içindeki suriyelilere dağıtıldığını, daha bunun gibi bir harcamayı da suriye içindeki suriyelere yaparak toplamda 120 milyar dolardan fazla parayı saçtığını unutmayın.

Zafer partisi genel başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, 2020 yılında bugünleri tüm sadeliğiyle anlatmıştır:​


You must be registered for see medias

İleride daha da sefalet içinde kalmak istemiyorsanız, Türk yurduna doldurulan suriyeli / afgan / pakistanlı / peştun kaçkınlardan kurtulmak için Zafer partisini, çevrenize olabildiğince bilale anlatır gibi anlatın. Bu karanlıktan dönemden Türkleri kurtarmak ve Türk yurdunu aydınlığa ulaştırmak için son kalemiz Zafer Partisidir.

Tarkan Özel.
 
Üst