Türk Telekom, %100 Yerli eSIM’i Sundu

KartaL

Üye
Seviye
1
 
Katılım
2 Haz 2022
Gönderiler
45
Beğeniler
7
You must be registered for see images attach

Türk Telekom, tüm dünyada yaygınlaşmaya başlamış olan eSIM teknolojisini Türkiye’de kullanıma sunduğunu duyurdu.

Tamamen yerli bir halde üretilen eSIM ile beraber Türkiye yerli eSIM‘ini üretebilen dördüncü ülke oldu.Direkt bir aygıta gömülü olarak programlanabilen dijital eSIM, dünyada iyice yaygınlaşmaya başladı ve Türk Telekom da geçtiğimiz haftalarda bu teknolojiyi Türkiye’de yerli bir halde uygulayacaklarını dile getirmişti. Türk Telekom’un CEO’su, yeni yapmış olduğu bir açıklamayla beraber tamamen yerli bir halde üretmiş oldukları eSIM teknolojisini, Türkiye’deki kullanıcılara sunmaya başladıklarını duyurdu.
Türk Telekom, eSIM teknolojisini hem bireysel hem de kurumsal müşterilerine sunmak için hazır olduklarını dile getirirken, bu hizmetin müşteriye tamamen parasız verileceğinin de altını çizdi. Firmanın hedefi, eSIM uygulamasını akıllı telefondan otomotiv sektörüne kadar birçok değişik sektörde yaygınlaştırmak.
eSIM için kullanıcılardan extra bir ücret talep edilmeyecek
Türk Telekom’un geliştirmiş olduğu eSIM ile beraber Türkiye, tamamen yerli teknoloji ile eSIM üretebilen dördüncü ülke oldu. eSIM’in dijital olması sebebiyle önceki sim kartlarıyla beraber yaşanmış olan çalınma ve kaybolma benzer biçimde problemler de ortadan kaldırılmış oldu.

Türk Telekom, müşterilerin hiçbir ek ücret ödemeden ve numaralarını değiştirmeye gerek kalmadan e-SIM uygulamasına geçebileceklerini dile getirdi. Yeni aboneler ise eski usule asla gerek kalmadan direkt olarak eSIM tercih edebilecek.

Firmanın CEO’su Umut Onal, eSIM ile ilgili düşüncelerini şu sözlerle açıkladı; “Yüzde yüz yerli teknoloji ile eSIM üreten dört ülkeden biri olduk. Ikimiz de Türk Telekom olarak kendi altyapımızı bu yeni teknolojiye hazır hâle getirdik ve devletimizde kurulan sunucular ile entegrasyon süreçlerimizi tamamladık. Çevre dostu ve güvenli teknoloji eSIM ile bireysel ve kurumsal satın alan deneyimini zenginleştirmeye devam edeceğiz.”
 
Üst