Türkler için Gelişmiş Ses Ayarları Rehberi

Türkler için hazırladığımız bu rehberde, Ses ayarlamaları yaparak ucuz kulaklıkları, nasıl oyuna en uygun hale getirebileceğimizi ve kulaklığımızın tam gücünü nasıl kullanabileceğimizi anlatacağım.

Realtek Ses Sürücüsünü Yükleyin:​

Eski anakartlarda bile Realtek Ses Sürücüsü yer alır. Bu sürücünün yazılımını yüklemek hem anakartın ses özelliklerini tam olarak kullanabilmesini hemde yazılım sayesinde güncel bir anakartımız varsa bu yeni ses tekniklerini açmaya yarar. Örneğin bu pakete Özel Ses Ayarları (SRS Premium Sound) da dahildir. Destekleyen sistemlerde kurulumdan sonra SRS Wow HD gibi anakartınıza özgü özellikler kendiniz bir ayar yapmadan anında devreye girecektir.

Realtek'in anasayfası:

32 bit İşletim sistemine İndirmek için

64 bit İşletim sistemine İndirmek için

Windows XP İşletim sistemine indirmek için

İletişimdeki Gürültüyü Giderin:​

İletişimdeki Dip sesi azaltıp, gürültüyü engellemek için öncelikle, Ekranın Sağ alt tarafında yer alan tarih / saat göstergesinin bulunduğu kısımda yer alan ses simgesine sağ tıklayarak "Kayıt Aygıtları"na gidin.

You must be registered for see images attach

Açılan pencerede Sesli İletişim için kullandığınız varsayılan aygıtı seçip, "Özellikler" seçeneğine basın.

Kayıt Aygıtının Özelliklerinden, "Geliştirmeler" sekmesine girin Alttaki üç kutucukta seçili olsun ve Anlık şeklinde yazan seçeneğin yanındaki kutucuğun tikini / seçimi kaldırıp Tamam tuşuna basın.

Gelişmiş Ses Yazılımını Yükleme ve Kullanımı:​

Hear yazılımı, ucuz kulaklıklardan yüksek performans almamız için hazırlanmış gelişmiş bir ses yazılımıdır. Bu yazılım sayesinde sıradan kulaklığınızdan sanal olarak 3B (3 Boyutlu) ses alabilmeye imkan sağlıyorken, sunduğu gelişmiş ses özelliklerini kullanarak, ucuz kulaklıklarda bile kendinize uygun en iyi ses deneyimini elde edebilirsiniz.

Yazılımın Resmi Sayfası:

İndirmek için

İlk Gözden Nişan Almalı Savaş Oyunları için benim önerdiğim ayar:​

İlk Gözden Nişan Almalı (İGN) Savaş Oyunları için Oyunlar sekmesindeki İlk Gözden Nişan Almalı Oyunlar için olan \"S\" seçeneğindeki hazır ses ayarını öneririm.

Buradaki H olan seçenek, ses ayarlarını SERT bir şekilde uygularken, S olan ise ses ayarlarını YUMUŞAK bir şekilde uyguluyor. Tabi ki diğer seçenekleri de kendiniz deneyebilir veya kendi ayarlarınızı oluşturabilir ve oluşturduğunuz ayarları kayıt edip kullanabilirsiniz. Ayarlarınızı yaptıktan sonra yazılımın sağ üst tarafındaki kırmızı çarpı işaretine tıklayarak, yazılımı arka planda çalışması için küçültebilirsiniz.

Ses Çıkışını Ayarlayın:​

Hoparlör - Kulaklık veya Bilgisayar Ekranı gibi farklı ses alma aygıtlarınız varsa, üstteki görselde yer alan bölüme gelerek ses alma seçeneklerinden istediğinizi seçebilir ve ses çıkışını değiştirebilirsiniz.

Oyuna girmeden önce, Hear yazılımının arka planda çalıştığına emin olun. Eğer arka planda çalışmıyorsa, Hear yazılımını çalıştırdıktan sonra oyuna girin.

Oyunlarda Ses Sürücüsü Olarak Hear'ın Seçili olduğuna emin olun.

Üstteki Call of Duty: Black ops 2 Çevrim içi oyununa ait görselde gördüğünüz gibi bazı oyunların Ses Ayarlarında, Bizden Ses Sürücüsü Seçmemizi ister. Bu tür oyunlarda ses sürücüsü farklı bir şey yazıyor ise orayı Hear olarak değiştirin. İşlemimiz bu kadar. İyi oyunlar, Esen kalın.

ElbanBirArslan

YÖNETİCİ
Seviye
5

Gönderiler
295
Aynı ayarları yaptım Hp Pavilion G7 marka dizüstü bilgisayarımda ses çok daha düzgün çıkmaya başladı. Rehber için teşekkürler.