Xbox Series X'te Arka Plan Resmi Nasıl Değiştirilir?

VMC

Üye
Seviye
0
 
Katılım
30 Haz 2022
Gönderiler
18
Beğeniler
5
Xbox Series X'te arka plan resmi nasıl değiştirilir? Birkaç adımda arka planınızı keyfinize nazaran güncelleyebilirsiniz.
You must be registered for see images

1) xbox themes gidiyoruz. (tercihen kullanım kolaylığı açısından pc ya da mobilden.)
2) sonrasında sayfada dolaşarak ya da üstteki arama yerine ilgi alanınız ya da haiz olmak istediğiniz temanın konusunu yazıyorsunuz. (örn: darth vader, lord of the rings, elden ring vs.)
3) beğendiğiniz görseli gene reddit linki şeklinde xbox’taki microsoft edge uygulaması üstünden açıyorsunuz.
4) görsele tıklayınca, görseli ayrı bir linkte açıyor. (oluşturulan sayfada bir tek görsel olmalı yoksa çözünürlük düşer, ilk seferde açılmazsa bir kez daha basın.)
5) oluşturulan fotoğrafın üzerine joystick imleci ile gelip menü tuşuna (menu button) basıyoruz ve “arka plan olarak ayarla” seçeceğini tıklıyoruz.
not: burada paylaşılan görsellerin hepsi xbox ana menüsüne uygun halde tasarlanıyor o yüzden herhangi bir kayma uyumsuzluk vs. yaşamadan kullanabilirsiniz, en azından ben yaşamadım.
not 2: istediğiniz bir görsel var ise reddit’te xboxthemes başlığında paylaşırsanız oradan elbet birisi onu xbox ana menüsüne uygun hale getiriyor. düğün fotoğrafınızı bile yaptırabilirsiniz, hanımlar dert etmez en azından oyun oynamanızı :)
 
Üst