Xbox'ta X|S İçin Optimize Edilmiş Oyunlar HDD Üzerinden Çalışır Mı?

VMC

Üye
Seviye
0
 
Katılım
30 Haz 2022
Gönderiler
18
Beğeniler
5
Bazı eski oyunlar Xbox Series X ya da S için optimize edilerek bu yeni sürümlerde de oynanabiliyor. Peki bu oyunları HDD'ye (hard disk drive) yüklerseniz de çalışır mı? İşte bunu öğrenmenin rahat bir yöntemi var.
You must be registered for see images

xbox series s’imi seagate’in xbox logolu tasarladığı 2 gb hdd ile kullanıyorum. x|s optimized oyunların internal disk ve hdd ile kullanımıyla ilgili birkaç informasyon vereyim.
ilk olarak bir çok x|s oyun internal’da çalışıyor ve xbox series s’in depolama kapasitesi maalesef x’e bakılırsa düşük olduğundan bunu da verimli kullanmak lüzumlu. her şeyde olduğu şeklinde bu durumun da istisnaları var. şu demek oluyor ki bazı x|s optimized oyunlar hdd’den de çalışıyor.

bunu öğrenmek için​


1. oyunu indirin (tamamen indirmenize gerek yok, yalnız kütüphanede gözükmesi kafi.)
2. kütüphanedeyken oyunun üzerine gelip gamepad’den görüntüleme tuşuna (view button) basın.
3. sol tarafta dosya detayları var, ona girin.
4. çıkan uzun metinde sol aşağılara doğru “consoletype” görmüş olacaksınız, eğer karşısında xboxgen9 yazıyorsa hdd’den oynanmaz, sadece xboxone yazıyorsa hdd’den de oynayabilirsiniz.
not: tüm x|s optimized olmayan oyunları hdd’den oynayabilirsiniz.
not 2: eğer otomatik indirme yeri hdd olarak ayarlıysa (bir çok kişide internal süratli dolacağı için böyledir diye tahmin ediyorum.) hdd’den çalışmayacak oyunlar için xbox esasen size uyarı veriyor.
not 3: bazı oyunlar store’da ve gamepass’te 2 versiyon oluyor, xbox one ve xbox series x|s optimized. benim için oldukça mühim bir oyun değilse genel anlamda xbox one versiyonunu indirip hdd’den oynuyorum. (örn: fifa serisi)

x|s optimized olup hdd’den oynanabilen oyunların bazıları​

* ark survival evolved
* desperados 3
* halo mcc
* mass effect: legendary edition
* minecraft dungeons
* ori and the will of the wisps
* rocket league
* sea of thieves
* state of decay 2
* yıldız wars: squadrons
* the division 2
* warhammer: vermintide 2
* we happy few
* zombie army 4
 
Üst