Yaşamı kolaylaştıran 5 iOS uygulaması

gökhan34

Üye
Seviye
1
 
Katılım
8 Haz 2022
Gönderiler
10
Beğeniler
0
Günlük yaşantımızda tüm insanoğlu basit şeyleri yapmak zorunda kalabiliyorlar. Lakin değişen teknolojinin de gelişmesiyle beraber bazı uygulamalar yardımıyla bazı işlerinizi daha ergonomik ve süratli şekilde yapabilirsiniz. Bazı işleri tamamen otomatik bir halde icra eden uygulamalar dahi vardır. İşte sizlere bu makalemizde günlük yaşantınızda kullanacağınız en efsanevi 5 mobil uygulamayı tanıtacağız.

1- Emulsio > Video Stabilizer

You must be registered for see images attach


Mağaza içindeki puanı her ne kadar düşük olsa da işini en iyi icra eden uygulamalardan bir tanesidir. Listemizin ilk esnasında yer edinen bu uygulamanın amacı video stabilize etmektir. Bilhassa elleri titreyen kişiler çekim yaptıkları vakit video kaydının oldukca fazla kıpraştığını fark etmişsinizdir. İşte bu uygulama yardımıyla bu titremeleri ortadan kaldırabilir ve hem daha zevki bir görüntü ortaya çıkarabilir hem de görüntüleriniz daha kaliteli olabilir.2- Calcbot 2

You must be registered for see images attach

Listemizin en favori uygulamalarından birisi olan Calcbot 2 ise bir hesap makinesi uygulamasıdır. Bu uygulamayı öteki uygulamalardan önde tutan özelliklerinden birisi ise işlem geçmişini görebilmenizdir. Bildiğiniz gibi ki bir çok hesap makinesi uygulamasında bir işlem geçmişi gösterilmez ve geriye doğru gitmek istediğinizde bazı şeyleri karıştırabilirsiniz. Lakin bu uygulama işlem geçmişinizi güzel bir halde gösterir ve yaptığınız işi daha koordine bir halde yapabilmenize olanak tanır. Bilhassa oldukca uzun işlemler gerektiren işler için olmazsa olmaz bir uygulamadır.

3- iVCam Webcam

You must be registered for see images attach

Bu uygulamanın yapmış olduğu iş ise telefonunuzu bir çeşit webcame çevirmesidir. Bazı canlı yayınlar seçimi işlerinizi bu uygulama yardımıyla yaparak işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bilgisayarınıza telefonunuz bağlıyorsunuz ve telefonunuzu adeta bir kamera şeklinde webcam haline getirebiliyor.

4- PhotoMath

You must be registered for see images attach

Bilhassa bir çok talebe tarafınca etken olarak kullanılan oldukca ergonomik bir uygulamadır. İki bilinmeyenli denklemlerden türev sorularına kadar istediğiniz her türlü mevzuda bir probleminin fotoğrafını çekip uygulamaya atıyorsunuz ve yanıtını öğrenebiliyorsunuz. Ek olarak probleminin yanıtını da gösterirken tüm çözüm yollarını da gösteriyor ve bu şekilde probleminin iyi mi çözülmesi icap ettiğini de anlayabiliyorsunuz. Öğrenciler tarafınca oldukca fazla tercih edilen bu uygulama yardımıyla matematiğe karşı ilginiz artabilir ve onu sevmeye başlayabilirsiniz.
5- Çalar Saat Alarmy – Alarm Ses

You must be registered for see images attach

Listemizin son uygulaması olan Alarmy, enfes uygulamalardan birisidir. Puanlaması oldukça yüksek olan bu uygulama bilhassa uyanamayan kişiler için sıkça tercih edilen uygulamalardan bir tanesidir. Alarm uygulamaları arasından sıyrılarak bu denli popüler hale gelmesinin ana sebeplerinden birisi ise alarmı derhal kapatamamanızdır. Alarmı susturmak için matematik soruları çözmeniz gerekiyor. Alarm çaldırmış olduğu vakit eğer matematik problemlerinizi çözemediğiniz takdirde alarm asla susmuyor ve sizi rahatsız etmeye devam ediyor. Doğrusu alarmı susturmak için uyanmalı ve soruları çözmelisiniz. Eğer bu işi abartmak istiyorsanız fotoğraf çektiğiniz bir yere gidip orada yeniden fotoğraf çekinerek de alarmı susturabiliyorsunuz. Birçok varyantı olan bu uygulama yardımıyla uyanmamanız mümkün değil.
 
Üst