Yeni Nesil Windows Yakında Gelebilir

KartaL

Üye
Seviye
1
 
Katılım
2 Haz 2022
Gönderiler
45
Beğeniler
7
You must be registered for see images attach

Microsoft CEO‘su Satya Nadella, geliştirici konferansının açılış hitabı esnasında Sun Valley kod adına haiz Windows 10 güncellemesinden “Yeni nesil Windows” olarak bahsetti ve son 10 senenin en mühim Windows güncellemelerinden biri olacağını açıkladı.

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden kabul edilen Microsoft’un mevcut en güncel işletim sistemi olan Windows 10 için “Sun Valley” kod adlı büyük bir güncelleme üstünde çalmış olduğu kesinlikle bir sır değil. Sadece Satya Nadella tarafınca meydana getirilen son açıklamalar, Sun Valley güncellemesinin sanılandan da büyük olacağını düşündürmüş durumda.

Microsoft’un dün itibarıyla başlamış olan “Build” adlı geliştirici konferansının açılış konuşmasını icra eden Microsoft CEO’su Satya Nadella, hitabı esnasında üstünde çalışmış oldukları güncelleme hakkında bilgileri paylaşmamış olsa da güncellemeden “yeni nesil Windows” olarak bahsederek beklentileri artırdı.

“Yakında, geliştiriciler ve içerik oluşturucular için daha büyük ekonomik fırsatların kilidini açacak, son on senenin en mühim Windows güncellemelerinden birini paylaşacağız” diyen Microsoft CEO’su, “Yeni nesil Windows mevzusunda inanılmaz derecede heyecanlıyım” dedi ve geliştiricilere uygulamaları oluşturmak, yayınlamak ve gelir elde etmek için en yenilikçi ve açık platformu sunacaklarının sözünü verdi.

Build” bir geliştirici konferansı olduğundan Nadella’nın açıklamaları çoğunlukla geliştiricileri hedef alıyordu. Gene de Microsoft CEO’sunun deyimi ile “yeni nesil Windows”, geliştiricilerin yanı sıra kullanıcılara da büyük yenilikler getirecek. Temmuz ayında Microsoft, Windows 10’un 6. yıldönümünü kutlayacak ve söz mevzusu tarih, Sun Valley güncellemesini her insana tanıtmanın en uygun zamanı olabilir.
 
Üst